Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı KPSS sonuçları sonrası mı? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 23:44

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı KPSS sonuçları sonrası mı?

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı KPSS sonuçları sonrası mı?
Son Güncelleme :

21 Kasım 2020 - 22:41

380 görüntülenme

Sağlık Bakanlığı’nın 12 bin personel alımı için kılavuz 1 aydır bekleniyor. Son olarak geçtiğimiz ay açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, beklenen alımların Kasım ayının ilk haftası yapılacağını söylemişti. Fakat 2020 Kasım’ın son günlerine doğru ilerlediğimiz halde beklenen ilan gelmedi. Bir kısım adaylar haftalardır sağlık ataması için 2020 KPSS Ön lisans sonuçlarının beklenmesi gerektiğini söylüyordu. Beklenen üzere Sağlık Bakanlığı alımı KPSS Ön lisans sonuçlarının ardından gelecek gibi görünüyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI 12 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Haftalardır beklenen alımlar ile ilgili hala resmi bir açıklama gelmiş değil. Son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Önümüzdeki günlerde. Hazırlık yapılıyor, ÖSYM hazırlık yapıyor. Bununla ilgili istiyorsanız hemen söyleyeyim: 7 bin hemşire, 1.700 ebe, 2.864 sağlık teknisyeni gibi devam ediyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Koca’nın ifadelerinden hemşire, ebe ve sağlık teknisyeni alımı olacağı da kesinleşmiş oldu.

26 Kasım 2020’de KPSS Ön lisans sonuçları duyurulacak. 12 bin sağlık personeli alımının sonuçlardan bir kaç gün sonra gelmesi de olası. Aralık ayının ilk günlerine de kalabilir.

SAĞLIK BAKANLIĞI ALIMLARI BU SAYFADA—TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA