Sağlık Bakanı Koca bayramdan sonrası için planlarını açıkladı | Maksat İstihdam

12 Mayıs 2021 - 20:02

Sağlık Bakanı Koca bayramdan sonrası için planlarını açıkladı

Sağlık Bakanı Koca bayramdan sonrası için planlarını açıkladı
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2021 - 20:29

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklamaları geldi. Kapanma süreci, sonrası ve aşılarla ilgili görüşlerini aktaran Sağlık Bakanı Koca, tedbirlerin dördüncü gününde hareketliliğin giderek azaldığını belirtti.

Bugün Trakya Bölgesi'nde durum değerlendirmesi yaptıklarını belirten Fahrettin Koca;

"Bu durumun virüsün yayılmasının yeni bir fırsat olmaması amacıyla tedbir ve uygulamaları yerinde görmek üzere Trakya bölgesinin bir durum değerlendirmesini yaptık. Kısıtlamaların ilk 3 gününde vatandaşlarımızın oldukça yoğun uyum gösterdiğini gözlemledik. Aşılama da ele aldığımız konular arasındaydı. Aşı temini konusundaki çalışmaları kamuoyu ile paylaştım. Yeni sözleşmeler ve aşı tedariki konusunda iyileştirmelerle daha hızlı bir aşılama programı yöneteceğiz. Cuma günü ülkemizde üçüncü bir aşının daha kullanımına onay verdiğimizi duyurmuştuk."

dedi. Sputnik V aşısının 6 ay içinde 50 milyon doz olarak geldiğini ve ilk sevkiyatın bu ay geleceğini belirten Bakan Koca, kısıtlamalar ile birlikte vaka sayılarında belirgin düşüşlerin yaşanacağını belirtirken, bayram sonrası için önemli duyuru yaptı.

Loading...

BAYRAM SONRASI İÇİN ADIMLAR ATACAĞIZ

Sağlık Bakanı Koca, vaka sayılarında düşüşün bu şekilde devam etmesi halinde bayram sonrasında daha belirgin planlamalar yapacaklarını belirtirken, aşıların da 40 yaşa kadar, yaz ortasında 18 yaşa kadar düşebileceğini belirtti.

Yerli aşılamada çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Bakan Koca, faz 3 çalışmalarına bir iki hafta içinde geçileceğini belirtti.

TÜBİTAK'IN AŞI ÇALIŞMALARI