Polis Akademisi 13 Bin Polis Alımı Yapacak | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 01:45

Polis Akademisi 13 Bin Polis Alımı Yapacak

Polis Akademisi 13 Bin Polis Alımı Yapacak
Son Güncelleme :

12 Nisan 2019 - 9:36

319 görüntülenme

Best Fm ‘de yayımlanan  “Adem Metan Show” programına telefonla bağlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin konuları değerlendirirken polis haftası vesilesi ile tüm polisleri kutladı ve başarılar diledi.

Türk Polis Teşkilatı ‘nın 174. kuruluş yıl dönümünü kutlayan Soylu, polislerin fedakarca büyük bir mücadele verdiğini söyledi.

Hain terör örgütü FETÖ ‘nün 15 Temmuz günü gerçekleştirdiği  darbe girişimine değinerek sözlerini sürdüren Bakan Soylu, “Üç yıla yaklaşacak. Bu zaman dilimi içerisinde Türk Polis Teşkilatı, bunun kendi içerisinden ayıkladıklarıyla beraber ve o tarihten itibaren de bunun eksikliğini çekmedi. Tam tersi, birlik ve beraberlik içerisinde oldu. Bir çalışırken dört çalışmaya başladı. Vatandaşımıza ‘Sen mahsun olma, biz bu meseleyi çözeceğiz.’ mesajını verdi.” dedi.

Karakollarda yeni bir düzenleme yaparak güven masaları oluşturduklarını ve buraya yaklaşık 3 bin kadın personel alacaklarını ifade eden Soylu, karakollarda çalışan bütün personele çeşitli konularda eğitim verdiklerini belirtti. Bakan Soylu 25. dönem POMEM‘de 10 bin polis alımı yapılacağını söylemişti. 24. dönem POMEM ‘le birlikte bu yıl 13 bin polis daha yapılacak.

Önlerindeki dönemde polislikte özellikle değişim, eğitim ve takip dönemi olacağını anlatan Soylu, bunu sağlayarak vatandaş memnuniyetini en üst seviyeye çıkaracaklarını ifade etti.