PMYO alımları ne zaman? Lise mezunu 2500 polis alımı taban puan ne olacak? | Maksat İstihdam

13 Mayıs 2021 - 01:43

PMYO alımları ne zaman? Lise mezunu 2500 polis alımı taban puan ne olacak?

PMYO alımları ne zaman? Lise mezunu 2500 polis alımı taban puan ne olacak?
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2020 - 18:28

Her yıl yapılan üniversite sınavları, ön lisans veya lisans programlarına girecek olanlar kadar polisliğe başvuracak olan adayların da girdiği bir organizasyon. Bu yıl Covid-19 nedeniyle tarihi değişen 2020 YKS aynı zamanda Polis Okullarına 2500 lise mezunu polis alımı için de önemli. Peki lise mezunu 2500 polis alımında taban puan kaç olacak?

PMYO ALIMLARI İÇİN TABAN PUAN KAÇ OLACAK?

Polis Meslek Yüksek Okulları her yıl olduğu gibi bu yıl da lise mezunu 2500 kişi alacak. 2500 kişilik bu alım için ilk olarak TYT puanına bakılacak.

250 kadın, 2250 erkek aday alınacak. Adaylar, 2020 YKS'nin ilk oturumuna girip, alınan TYT puanına göre başvuru yapabilecek.

Bu yıl TYT taban puanı henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl taban puan 250'ye düşürülmüştü. Bu yıl da benzer puan ile alım bekleniyor.

2020 PMYO ALIMLARI NE ZAMAN?

2020 PMYO alımları için adayların ilk olarak 27 Haziran'da YKS'nin ilk oturumu olan TYT'ye girmesi gerekiyor. TYT sonuçları 28 Temmuz'da adayların erişimine açılacak.

2020 Ağustos'ta PMYO alımları başlayacak. Adaylar TYT'de barajı geçip, diğer şartları da karşılarsa başvuru yapabilecek.

POLİS ALIMLARINI YAKINDAN TAKİP ETMEK İSTER MİSİN? TIKLA-SAYFAMIZA KATIL- BİLGİLENDİRME İÇİN MESAJ KUTUMUZ HEP AÇIK

PMYO ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Loading...

- Lise ve dengi okul mezunu olmak

- Erkekler için en az 167 cm, kadınlar için en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır (Beden Kitle İndeksi 18.00-27.00 aralığında )

- Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin; Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak, Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.

- Eğitim-öğretim yılının başlangıç tarihi itibarıyla bir siyasî partiye veya siyasî parti kollarına üye bulunmamak.

- Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

- Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

- Sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak,