Özel yurt fiyatları 2021 ne kadar olacak? İşte il il yurt fiyatları

24 Temmuz 2021 - 22:53

Özel yurt fiyatları 2021 ne kadar olacak? İşte il il yurt fiyatları

Özel yurt fiyatları 2021 ne kadar olacak? İşte il il yurt fiyatları
Son Güncelleme :

21 Temmuz 2021 - 12:06

Üniversitelerin önümüzdeki Eylül ayında, 1.5 yıl sonra nihayet açılması bekleniyor. Milyonlarca öğrenci bu yıl ilk kez üniversiteye gidecek. Eski öğrenciler ise uzun süren hasretin sona ermesini bekliyor. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar puanlarına göre tercih verecekler. Tercihlerin ardından yerleşen öğrencilerin bir kısmını yurt bulmak telaşı saracak. Devlet yurdunda kalmak istemeyip, özel yurt bakanlar ise özel yurt fiyatları için arama yapmaya başladı. Özel yurt fiyatları 2021 yılında şimdiden zamlanmış durumda.

ÜNİVERSİTELER 13 EYLÜL'DE AÇILACAK

Ülkemizde aşılamanın ilerlemesi ile eski hayata dönüş için önemli adımlar atılmaya başlandı. Bunlardan biri de üniversitelerin yeniden açılması olacak. Geçtiğimiz ay açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke genelinde üniversitelerin 13 Eylül'de açılacağını müjdelemişti. Eğer farklı bir karar gelmezse ülke genelinde üniversiteler 13 Eylül'de açılacak.

ÖZEL YURT FİYATLARI ZAMLANDI

Pandemi sonrası gelen zam furyasından özel yurtlar da nasibini almış durumda. Konu ile ilgili yazan Hürriyet gazetesinden Gülistan Alagöz'e göre pandemi dönemi ile birlikte kira fiyatları da, yurt fiyatları da yükselmiş durumda.

Loading...

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı için özel yurtları seçecek olan öğrencileri dolu bir fatura bekleyecek. Özel yurt fiyatları bir önceki yıla göre yüzde 20 artmış durumda.

Fiyatlar 9 bin TL'den başlayıp, 68 bin TL'ye kadar çıkıyor. Fiyatlarda yurdun sağladığı imkanlar, oda yapıları, odadaki kişi sayısı gibi etmenler büyük rol oynuyor. En uygun fiyatlı yurtlar Trabzon ve Konya’da yer alırken, en pahalı yurtlar genel olarak İstanbul'un başı çektiği Marmara Bölgesi'nde bulunuyor. Ankara'da özel yurt fiyatları 2021 yılında 8 bin ila 48 bin TL arasında değişiyor.

Özel Yurt Fiyatları güncel olarak;