Okullarda ilk dönem ara tatil ne zaman? Ara tatil olacak mı? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 22:46

Okullarda ilk dönem ara tatil ne zaman? Ara tatil olacak mı?

Okullarda ilk dönem ara tatil ne zaman? Ara tatil olacak mı?
Son Güncelleme :

29 Ekim 2020 - 9:00

63 görüntülenme

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk dönemi 31 Ağustos-23 Eylül arası tüm sınıflar için uzaktan eğitim ile, 23 Eylül’den beri çeşitli sınıfların açılması ile yüz yüze-uzaktan eğitim ile karışık bir biçimde devam ediyor. Okulların kademeli açılma aşaması devam ederken, ilk dönem ara tatil için vakit yaklaşıyor. Okulların açılmasının da gecikmiş olması akıllara ilk dönem ara tatil olacak mı? sorusunu getiriyor. 2020-2021 ilk dönem ara tatil ne zaman olacak?

ARA TATİL TARİHİ

Bilindiği üzere MEB ara tatil uygulamasına geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında geçmişti. Fakat bu uygulamayı tam oturtma şansı bulamadan pandemi geldi. Bu nedenle geçtiğimiz yılın ikinci dönemi okullar sadece uzaktan eğitim ile devam etti. Fakat uzaktan eğitim öncesi 1 hafta ara tatil de uygulandı.

Ara tatil için bu yıl verilen tarih 16 Kasım-20 Kasım arası. Bu tarihler arasında tüm okullarda ara tatil uygulaması bekleniyor.

ARA TATİL UYGULANACAK MI?

Bu konuda MEB’ten gelen açıklamaya göre ara tatil uygulanacak. 4 gün boyunca öğretmenler de kısa bir seminer dönemi geçirecek.

Okullarda bu dönem 16-20 Kasım arası ara tatil uygulanacak.