Mansur Yavaş'tan şok iddia | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 17:03

Mansur Yavaş’tan şok iddia

Mansur Yavaş’tan şok iddia
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2019 - 18:09

485 görüntülenme

Gölbaşı’nda iftar programı düzenleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimden sonraki durumu ve Ankara’da son dönem ortaya çıkan söylentileri aktardı.

Ankara için verdikleri sözleri tutmaya çalıştıklarını söyleyen Mansur Yavaş, ihaleleri açık olarak yaptıklarını ve tasarruflara makam araçlarından başladıklarını söyledi.

İŞÇİ ÇIKARACAKLAR İDDİALARI GERÇEK DIŞI ÇIKTI

Seçim döneminde kendilerine yönelik “belediyeden işçi çıkaracaklar, teröristleri getirecekler” söylentilerinin boşa çıktığını söyleyen Yavaş, iyi niyetli olarak çalışmalara devam edip Ankaralılara hizmet etmek istediklerini söyleyen Yavaş, bu yolda yapılacak engellemelerden Ankara halkının zarar göreceğini söyledi.

6 AY SONRA ANKARA’YI HALLEDERİZ

Ankara’da geçmişe yönelik incelemeler konusuna da değinen Yavaş, şirketlerin genel kurullarının yapılmasının ardından gerekli incelemeleri yapacaklarını ve yolsuzluk varsa üzerine gideceklerini söyledi.

Ankara ile ilgili bir iddia da dile getiren Yavaş; “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile ilgili birilerinden ifade almak, suçlama yapmak istediler. Ankara’da da aynılarını duyuyoruz. Bunlar demokrasi adına çok ayıp şeyler. Bunu, üzüntüyle karşıladığımı ifade etmek istiyorum. ‘Önce İstanbul’u halledelim, 6 ay sonra Ankara’yı da halledeceğiz’ sözleri Ankara’nın her yerinde yayılıyor. Resmi ağızlardan da yayılıyor. Maalesef bunlar üzücü şeyler. Ben ortadayım, her şeye açık bir insanım. Üç kez aday oldum, benimle ilgili bir husus varsa şimdiye kadar 100 bin kere çıkarmanız gerekirdi. Ama sonradan sonraya birtakım oyunlarla Ankara halkının iradesini yok sayıp, o iradeyi ortadan kaldırmanın hem Türk demokrasisine, hem Türkiye ekonomisine zararı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam