KPSS sonuçları sonrası gardiyan alımları başlar mı? İKM alımları neden gecikti? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Kasım 2020 - 01:43

KPSS sonuçları sonrası gardiyan alımları başlar mı? İKM alımları neden gecikti?

KPSS sonuçları sonrası gardiyan alımları başlar mı? İKM alımları neden gecikti?
Son Güncelleme :

02 Kasım 2020 - 16:37

118 görüntülenme

Gardiyan alımları geciktikçe vatandaşların merakı artıyor. 2020 Gardiyan alımı için Adalet Bakanlığı henüz bir açıklama yapmadı. Adalet Bakanlığı bünyesine bağlı CTE bünyesine çeşitli kadrolarda personel alımı için haber bekleniyor. KPSS puanı ile alım yapılacak olması bu yıl için ilanın akıbetini zora düşürüyor. Peki gardiyan alımı ne zaman gelecek? 2020 İKM alımları neden gecikti?

ADALET BAKANI’NDAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanlığı’nın 12.500 kadar alım ilanına çıkacağı biliniyor. Bunların ne kadarı gardiyan olacak şimdilik bilinmiyor. Fakat İKM alımı kesin. İlan aslında Ekim ayı içerisinde bekleniyordu. Fakat beklenen alım bir türlü gelmedi.

Önceki gün Cüneyt Özdemir’in programına katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, alım yapmak için Bütçe ve Maliye’den onay beklediklerini, tek bir alım değil aşama aşama alım yapacaklarını, bunun da Maliye’den onay geldikçe olacağını söyledi.

Ayrıca şu an kadro tahsisi için mahkum-cezaevi doluluk oranının da incelendiği gelen bilgiler arasında.

Bu bilgiler ışığında Adalet Bakanlığı bünyesine gardiyan alımı dahil tüm alımlar KPSS sonuçları sonrasına kalacak görünüyor. Alımların 2021’e kalması şimdilik olası görünmüyor.

YENİ BİLGİLER GELDİĞİNDE VE İLANLAR BAŞLADIĞINDA BURADA OLACAK-TIKLA-TAKİP ET