Kafe ve restoranlar kapatıldı mı? Yasak daimi mi? Sadece hafta sonu mu? « Maksat İstihdam

23 Kasım 2020 - 18:46

Kafe ve restoranlar kapatıldı mı? Yasak daimi mi? Sadece hafta sonu mu?

Kafe ve restoranlar kapatıldı mı? Yasak daimi mi? Sadece hafta sonu mu?
Son Güncelleme :

17 Kasım 2020 - 21:09

564 görüntülenme

17 Kasım Bakanlar Kurulu sonrası yeni Korona tedbirleri alındı. Tedbirler İçişleri Bakanlığı Genelgesi sonrası devreye girecek. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan gelecek yasakları bugün saat 20.00 sularında açıkladı. Sokağa çıkma yasağından 20 yaş altı kısıtlamaya, okulların kapanmasından market-restoranlar ile ilgili kararlara kadar geniş yelpazede bir kısıtlama paketi geldi. Fakat bazı ifadeler toplum tarafından tam anlaşılamadı. Bunlardan biri de Kafe-Restoranlar kapandı mı? sorusu .

KAFE ve RESTORANLAR KAPATILDI MI? YASAK SADECE HAFTA SONU MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından anlaşılan, cafe ve restoran tarzı yerler haftanın her günü sadece paket servis hizmeti verecek ve oturulamayacak. Yani geçen bahar olduğu gibi kafeler ve restoranlar paket servise geçiyor.

Fakat bir kısım vatandaşlarımız, kafe-restoran tarzı yerlerin 10.00-20.00 arası sınırlandırmaya tabi olması nedeniyle yasağın sadece hafta sonu geçerli olduğunu söylüyor.

Düzeltme geldi: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10.00-20.00 arası açık olacak yerler ifadelerinde restoranlar kelimesi yanlışlıkla yazılmış. Cafe ve Restoranlar paket servis hariç tümden kapanıyor.

Maksat İstihdam’ı Facebook’tan takip için TIKLA
Maksat İstihdam’ı Instagram’dan takip için TIKLA
Maksat İstihdam’ı Twitter’dan takip için TIKLA