İstanbul'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Sosyal medyada şok iddialar | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Kasım 2020 - 13:05

İstanbul’da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Sosyal medyada şok iddialar

İstanbul’da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Sosyal medyada şok iddialar
Son Güncelleme :

25 Ekim 2020 - 14:46

114 görüntülenme

Covid-19 salgını 2020’nin bitmesine 2 ay kala hala hayatımızda. Aşı çalışmalarının devam ediyor olması tek umut olsa da, kısa vadede Corona Virüs hayatımızdan çıkacak gibi görünmüyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de virüsle mücadele sürüyor. Fakat tedbir almaktan bıkanlar nedeniyle Virüsün bilançosu hızlıca arıyor. Bunun son örneği İstanbul. İstanbul’da Corona vaka sayısı şu an tüm ülkenin Yüzde 40’ını teşkil ediyor. Bir dönem vaka patlaması yaşayan Ankara’nın tam 5 katı vaka sayısı İstanbul’da mevcut. Bu durum İstanbul’da sokağa çıkma yasağı iddialarını beraberinde getirdi.

İSTANBUL’DA KISITLAMA OLACAK MI?

Son dönemde sosyal medyadan gelen iddialar korkutucu. İstanbul’da sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere çeşitli kısıtlamalara dönülebileceği iddiaları dillendiriliyor.

Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da Corona’ya yakalanması, İstanbul’daki vahim durumu ve yayılma oranını gösteren bir diğer etmen oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, 12-18 Ekim arasında sadece İstanbul’da yeni vaka sayısı 3 bin 576. İstanbul’da toplam Corona tespit edilmiş kişi sayısı 135 bin.

Bu konuda yetkililerin kısıtlama düşündükleri iddiaları son günlerde dillendiriliyor. Fakat son karar yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’da olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önceki açıklamalarında sokağa çıkma yasağı düşünmediklerini beyan etmişti. Fakat İstanbul’da yayılım durmazsa bu ihtimal de masaya yatırılabilir.

Gelişmeleri maksatistihdam.com’dan takip edebilirsiniz.