Hak-İş seçimlerde tarafını belli etti | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 05:01

Hak-İş seçimlerde tarafını belli etti

Hak-İş seçimlerde tarafını belli etti
Son Güncelleme :

11 Mart 2019 - 17:59

344 görüntülenme

31 Mart 2019 yerel seçimler için artık son viraja giriliyor. Partiler ve adayları kritik gün için son hamlelerini yaparken, Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonu Hak-İş’ten seçime dair önemli bir açıklama geldi.

Kurulduğu günden bu yana milli iradeden ve yana olan Hak-iş, beka sorunu olduğunu ve bu durumda devletin ve milletinin yanında olduğunu belirtti.

Hak-İş Konferderasyonu Ordu Temsilciler Birliği toplantısına konu olan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, seçime dair çok önemli bir açıklama yaptı.

‘TAVRIMIZ AÇIK VE NET’

31 Mart yerel seçimlerine değinen Arslan, bu seçimle ilgili maalesef referanduma dönüşen algılar olduğunu ve bu yaklaşımı doğru bulmadıklarını söyledi. Hak-İş olarak tavırlarının açık ve net olduğunu söyleyen Arslan, ‘Milletten yana, millet iradesinden yana ve milletin iradesine saygı duyan bir demokratik tavrımız var’ ifadelerini kullandı.

Hak-İş’in her zaman zor durumlarda tavrını ve duruşunu ortaya koymaktan çekinmeyen bir sendika olduğuna dikkat çeken Arslan, 15 Temmuz’dan beri bu ülkeye ihanetlerin içerden ve dışardan devam ettiği bir dönemdeysek Hak-İş’in de buna kayıtsız kalamayacağını söyledi.

Hak-İş’in millet iradesinden yana, milletin bekasından yana, ülkemizin bütünlüğü ve terörizmin her türüne karşı mücadeleden yana bir tavır içinde olduğuna dikkat çekti.

OY VERİN

Sözlerine son verirken oy vermenin önemine dikkat çeken Mahmut Arslan, ” Oy kullanırken de gerek konfederasyonumuzun, gerek sendikalarımızın duruşu ve vizyonuna uygun davranmanızı arzu ederim. Eğer 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın aleyhine bir sonuç ortaya çıkarsa, önümüzdeki süreçlerin hepimiz için ne kadar zor olduğunu unutmamamız gerekiyor.” ifadeleri ile duruma dikkat çekti.

Maksat İstihdam