Hak-İş seçimini yaptı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

22 Eylül 2020 - 12:47

Hak-İş seçimini yaptı

Hak-İş seçimini yaptı
Son Güncelleme :

12 Temmuz 2019 - 9:00

406 görüntülenme

Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından biri olan Hak-İş Konfederasyonu 14. Olağan Genel Kurul sona erdi. Şölen havasında geçen ve çalışma hayatına dair önemli konuların da ele alındığı kurul sonunda seçim yapıldı. Hak-İş Konfederasyonu‘nun 14. Olağan Genel Kurulu‘nda Mahmut Arslan yeniden başkan seçildi.

10-11 Temmuz 2019 tarihleri arasında ATO Congressium’da yapılan Hak-İş 14. Olağan Genel Kurul’un sonunda başkanlık seçimi yapıldı. Seçim sonucunda oluşan yönetim tablosu şu şekilde oldu;

  • Başkan: Mahmut Arslan
  • Genel Başkan Yardımcıları: Mehmet Şahin, Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Hüseyin Öz
  • Denetleme Kurulu: Abdulbaki Gülbaba, Rafi Ay, Vedat Böke
  • Disiplin Kurulu: Ömer Yılmaz, Tuncay Dolu, Mehmet Ali Kayabaş

Seçim sonrası açıklamalar yapan Genel Başkan Mahmut Arslan şu ifadeleri kullandı;

DAVAMIZI YÜCELTECEĞİZ

Seçimin ardından delegelere teşekkür eden Mahmut Arslan, Hak-İş olarak “Emek, Demokrasi, Özgürlük, Adalet İçin İleri” teması ile yaptıkları genel kurulun başarılı geçtiğini, artık Hak-İş davasını daha da yücelteceklerini söyledi.

Genel kurul ile birlikte Hak-İş davasının daha da güçlendiğine dikkat çeken Arslan, Hak-İş’in bir dava ve mücadelenin adı olduğunu, Hak-İş’in mazlumların zalimlere karşı duruşu olduğunu ve kutlu bir yürüyüş olduğunu belirtti.

14. Olağan Genel Kurul’da tarihi kararlara imza atıldığını söyleyen Mahmut Arslan, Hak-İş’in sadece bugünü değil, geleceği de inşa etme amacı güttüğünü belirtti.

TÜM TEŞKİLATA TEŞEKKÜR ETTİ

Hak-İş’in kimsenin arka bahçesi veya yandaşı olmadığını söyleyen Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, bağımsız karakterlerinden vazgeçmeyeceklerinin de altını çizdi.

Hak-İş teşkilatına seslenen Arslan; ” Bu özgür ve özgün, bağımsız ve bütün kararlarını kendi içinde alabilen örgüte ancak teşekkür edilir, ben de tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

Hak-İş Genel Kurulu’nda 2019-2023 yol haritasını oluşturan, çalışma hayatı ve Türkiye’nin temel sorunları ile küresel bakış açısını içeren politika ve çözüm önerilerini içeren beş kategoride 90 başlık içeren çok önemli kararlar alındığını açıklayan Mahmut Arslan, yeni çalışma döneminde geleceğin Hak-İş’ini inşa edecekleri vaadini verdi.

Maksatistihdam.com ailesi olarak Hak-İş Konfederasyonu’nu tebrik ediyor, yeni yönetimine başarılar diliyoruz.

.

.

Sendikalar ile ilgili haberleri anında almak için Maksat İstihdam’ın İnstagram adresini BURAYA TIKLAYARAK takip edebilirsiniz.