EGM sözleşmeli pilot alımı yapacak: İşte başvuru şartları

24 Temmuz 2021 - 22:57

EGM sözleşmeli pilot alımı yapacak: İşte başvuru şartları

EGM sözleşmeli pilot alımı yapacak: İşte başvuru şartları
Son Güncelleme :

21 Temmuz 2021 - 18:54

Emniyet Genel Müdürlüğü sözleşmeli pilot alımı için ilana çıktı. EGM 2021/1 kamu personeli alımı kapsamında açılan ilanda, İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışacak ve 657 DMK’da yer alan genel hususları ve diğer özel şartlara haiz sözleşmeli pilot alımı yapacağını duyurdu. Alımlar için başvurular 26 Temmuz'da başlayacak olup, son başvuru tarihi 30 Temmuz 2021 olacak.

Başvuru şartları şu şekilde belirtildi;

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1’de belirtilen şartları taşımak,
3. Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek,
4. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak,
5. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak. (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Loading...

EK 1'DEKİ ŞARTLAR: Pilot lisansı sahibi olmak, Sağlık şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ nın (ICAO) Annex1’ deki ve JAR FCL-3’ deki ticari pilot şartlarına uygun olmak. (Adaylar SINIF 1-UÇUŞA ELVERİŞLİDİR sağlık kurulu raporunu, ilgili hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir. (Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar sınava gelirken yanında getirmesi gerekmektedir.)

EGM SÖZLEŞMELİ PİLOT ALIMI BAŞVURUSU

Başvurular 26 Temmuz'da başlayıp, 30 Temmuz'da sona erecek. Başvurular adayların bağlı oldukları İl Emniyet Personel Müdürlükleri'ne yapılacak. Başvuruda adaylardan istenecek belgeler;

a) Kimlik belgesi,
b) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
c) Eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.)
d) Pilotluk Lisansı belgesi,
e) www.egm.gov.tr adresinden link olarak sunulan “Sözleşmeli Pilot Nitelikleri” başlıklı form, (2 nüsha olarak doldurulacak olan formun bir nüshası başvuru yapılan birime teslim edilecek ve diğer nüshası adayda kalacaktır. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava katılmaya hak kazanan adaylar gelirken yanında getirecektir.)
f) Temel pilotaj sertifikaları (PPL, CPL, IR, Öğretmenlik, Bakım), Tip intibak belgeleri ve sağlık raporu örneği, Tek motor çift motor uçuş saatleri ve varsa 1 inci pilotluk belgeleri, her bir tipte uçuş toplamları ve son uçuş tarihlerini gösterir kurum imzalı şahsi uçuş kayıt çizelgeleri ve havacılıkla ilgili kişisel tüm belgeler (sertifika, kurs belgesi vs. evrakların başvuru yerlerinde gösterilmesi yeterli olup, sözlü ve/veya uygulama sınava gelirken aday yanında getirecektir.