Maksat İstihdam

Bir belediyeden işçilere TİS sürprizi: Yüzde 15 zam

Bir belediyeden işçilere TİS sürprizi: Yüzde 15 zam
195 görüntülenme
24 Haziran 2020 - 17:45

Mersin’in merkez ilçelerinden Toroslar’da tüm belediye çalışanlarına zam müjdesi Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz tarafından verildi. Belediye İş Sendikası ile sözleşme imzalayan başkan Yılmaz, korona sürecinde tüm fedakarlıkları gösteren işçilerine güzel bir zam oranı vererek sevindirdi.

Toroslar Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme ile birlikte kadrolu işçilere ve KHK kapsamında taşerondan kadroya geçmiş işçilere yüzde 10 oranında zam yapıldı. Fakat imza sırasında inisiyatif kullanan Başkan Yılmaz, KHK ile kadroya alınmış belediye işçilerine zam oranını yüzde 5 daha arttırarak yüzde 15 zam yapmaya karar verdi.

Böylece belediye çalışanlarına zammın yanı sıra , aile, çocuk, okul, yakacak, giyim, bayram, doğum, ölüm ve afet yardımlarına da yüzde 15 zam yapılmış oldu.

İmza töreninde konuşan Başkan Yılmaz; “Verilen her emek ve alın teri kutsaldır. Her zaman emekten yanayız. Personelimizin her zaman yanındayız. Belediye İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzalayarak, işçilerimizin maaşlarına ve sosyal haklarına yüzde 15 oranında zam yaptık. Bu zorlu günlerde, personelimize destek olmaktan memnuniyet duyuyor, maaş ve sosyal haklarındaki iyileştirmenin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.