Bekir Ağırdır'dan şok iddia: Erken seçim olabilir | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Kasım 2020 - 06:18

Bekir Ağırdır’dan şok iddia: Erken seçim olabilir

Bekir Ağırdır’dan şok iddia: Erken seçim olabilir
Son Güncelleme :

26 Ekim 2020 - 13:00

71 görüntülenme

Türkiye’de erken seçim iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Cumhur İttifakı kanadı seçimlerin normal tarihi olan 2023’ten önce yapılmayacağını söylese de, bir çok önemli kişi bunun aksini söyleyip, 2023’te erken seçim iddialarını ortaya atıyor. Bu konuda son konuşan isim yaptığı isabetli tahminler ile dikkat çeken KONDA anket şirketinin sahibi Bekir Ağırdır oldu.

Sözcü Gazetesi’ne konuk olan Ağırdır; “Erken seçim olabilir mi?” sorusuna yanıt verdi ve şok bir açıklama yaptı.

2022’DE OLABİLİR

Ağırdır’a göre 2020’de yaşanan siyasal gerilimler 2021’de artarak devam edecek. Normal şartlarda olağan akışta erken seçim olması için sebep olmadığına dikkat çeken Ağırdır, erken seçim için bir ön koşulun oluştuğunu söyledi.

İktidarın artık başta ekonomik sebepler olmak üzere sokaktaki hayatı yönetemediğini iddia eden Ağırdır;  “Pandemi, pandemiye eşlik eden ekonomik kriz, dış politikadaki gerilimler gibi. Ama muhalefet güçlü olmadığı için iktidar seçim mecburiyetinde hissetmiyor kendisini. O nedenle 2021 yılında da bu tartışmalar çok sert olacak. 2022 yılına geldiğimizde evet, erken seçim olabilir. Ancak ben, 2023 seçimlerinin normal zamanında olacağını sanmıyorum.”