Bakan Fahrettin Koca sağlık personeli alımı için rakam ve tarih verdi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Kasım 2020 - 06:52

Bakan Fahrettin Koca sağlık personeli alımı için rakam ve tarih verdi

Bakan Fahrettin Koca sağlık personeli alımı için rakam ve tarih verdi
Son Güncelleme :

28 Ekim 2020 - 21:49

97 görüntülenme

On binlerce kişinin merakla beklediği sağlık personeli alımı için bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. Sağlık personeli alımı ne zaman? sorusu ile ilgili önemli bir rakam ve tarih veren Bakan Koca, ilk etapta alınacak personel sayısını da belirtti.

İLK ETAPTA 12 BİN PERSONEL ALINACAK

Bugün yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameralar karşısına geçti. Beklendiği gibi bir kısıtlama veya yasaklama kararı almayan Bakan, beklenmedik biçimde sağlık personeli alımı müjdesi verdi.

Bakan Koca ilk etapta 12 bin personel alınacağını söyledi.

ALIMLAR NE ZAMAN?

Yine Bakan Koca’nın ifadelerine göre 12 bin sağlık personeli ilk etapta alınacak. Alımlar için ilana Kasım ayının ilk haftası çıkılacak.

İŞÇİ ALIMI OLACAK MI?

Bu konuda Sağlık Bakanı Koca’dan bir açıklama gelmedi. Fakat bakanın ifadelerine bakıldığında 12 bin alım ilk etapta olacak. Eğer Kasım ayının ilk haftasındaki alımda işçi alımı olmasa bile, sonraki etaplarda işçi alımı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Tabi Kasım ayının ilk haftasındaki alımlarda İŞKUR üzerinden işçi de alınabilir. Bu konuda net bilgi önümüzdeki günlerde gelecek.

SAĞLIK PERSONELİ VE İŞÇİSİ ALIMI İLE İLGİLİ DETAYLAR BU SAYFADA OLACAK-TIKLA-TAKİP ET