Bağımsız Denetçilik Sınavı ne zaman? Başvuru tarihi ve şartları | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

21 Eylül 2020 - 19:50

Bağımsız Denetçilik Sınavı ne zaman? Başvuru tarihi ve şartları

Bağımsız Denetçilik Sınavı ne zaman? Başvuru tarihi ve şartları
Son Güncelleme :

14 Eylül 2020 - 13:55

70 görüntülenme

2020 Bağımsız Denetçilik Sınavı için hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler dallarından mezun olan adayların başvuru için hazırlıkları sürüyor. Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu yaptığı açıklamada bünyesine sınav ile Bağımsız Denetçi Alımı olacağını duyurdu. Başvuru için tarih veren kurum, KPSS şartı aramayacağını, kendi içine sınav yapacağını duyurdu.

2020 BAĞIMSIZ DENETÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl sınav 14 Kasım 2020 tarihinde düzenlenecek. Sınavlar Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak. Adayların sınav yeri ve sınav saati sınavdan 15 gün önce ilan edilecek.

BAĞIMSIZ DENETÇİLİK SINAVI BAŞVURU TARİHİ

Sınav için başvurular 21 Eylül 2020 tarihinde başlayıp, 2 Ekim’e kadar sürecek. Adaylar başvurularını 2 Ekim 2020 saat 17.00’a kadar tamamlayacak.

Başvuru için form doldurulacak. Form https://www.kgk.gov.tr/ adresinde duyurular bölümünde yayınlanacak.

Adaylar sınava girecekleri her konu için 150 TL ödeme yapmak zorundadır.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Sınava; hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olanlar veya diğer öğretim dallarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar başvurabilir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşımak,

Alınacka kadroyu yapmasına engel sağlık sorunu olmaması.

SINAV İLANI GELDİĞİNDE KAÇIRMAMAK İÇİN TIKLA