Aşı olmayan toplu taşımaya binemeyecek mi? Ünlü yazardan tepki çeken öneri

25 Temmuz 2021 - 05:22

Aşı olmayan toplu taşımaya binemeyecek mi? Ünlü yazardan tepki çeken öneri

Aşı olmayan toplu taşımaya binemeyecek mi? Ünlü yazardan tepki çeken öneri
Son Güncelleme :

14 Temmuz 2021 - 9:00

Ülkemizde aşı çalışmaları sürüyor. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm devlet var olan imkanları ile insanları aşı olmaya teşvik etmeye çalışıyor Fakat aşılamada istenen rakamların gelmemesi ve vaka sayılarının yeniden artışa geçmesi eleştiri oklarının hedefine aşı karşıtlarını geçirmiş durumda. Aşı olmayanlara sosyal hayatın kısıtlanmasına dair öneriler konuşuluyor. Önceki gün bir yazı yazan Sabah Gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, son yazısında aşı olmayanları ve aşı karşıtlarını hedefine aldı ve aşı olmayanların toplu taşımaya alınmaması başta olmak üzere bazı yaptırımlara maruz bırakılması gerektiğini söyledi.

AŞI KARŞITLARI TOPLU TAŞIMAYA ALINMASIN DEDİ

Bugün eleştiri oklarının hedefinde Yüksel Aytuğ vardı. Sert bir yazı kaleme alan Aytuğ, aşı olmak isteyenlerin toplu taşımaya alınmaması ve bazı haklarının elinden alınması gerektiğini söyledi.

Aytuğ, yazısında;

Loading...

“Aşı karşıtları, kapalı alanlara sokulmasın, toplu ulaşım kullanamasın. Eğer halkla yüz yüze iletişim kurdukları bir meslekleri varsa, çalışma izinleri, ehliyetleri, ruhsatları iptal edilsin. (Şahsen ben aşı karşıtı bir spor hocasıyla çalışmak istemem ya da çocuğumu aşı karşıtı bir öğretmene teslim edemem)” ifadelerini kullandı.

Bu sözler üzerine Aytuğ'a eleştiri mesajı yağdı. Kimi insanlar ise aşı olmayanlar yüzünden vakaların yeniden artabileceğini ve kapanmaların dönebileceğini düşünüyor. Bu nedenle sosyal medyada bir fikir ayrılığı söz konusu.

Peki sizce aşı olmayanlara yasaklamalar gelmeli mi? Altta bulunan yorum bölümünden görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.