Maksat İstihdam

Arefe günü mesai yardım gün mü? Arefe günü PTT açık mı? Noter ve eczaneler açık mı?

Arefe günü mesai yardım gün mü? Arefe günü PTT açık mı? Noter ve eczaneler açık mı?
102 görüntülenme
29 Temmuz 2020 - 22:25

2020 Kurban Bayramı arefesine saatler kaldı. Arefe günleri bayramlara hazırlık açısından son derece önemli. Vatandaşlar Kurban Bayramı öncesi son hazırlıklarını arefe günü yapacak. Arefe günü işi olanlar ise Arefe günü mesai yarım gün mü? Arefe günü PTT açık mı? Arefe günü noter açık mı? ve Arefe günü eczaneler açık mı? sorusuna yanıt aramaya başladı.

31 Temmuz 2020’de başlayacak olan Kurban Bayramı’nın arefesi yarın, yani 30 Temmuz 2020 Perşembe günü olacak. Yarın bir çok vatandaşın kamu binalarında işleri oluyor. Ödeme yapacak olanlar, ilaç alacak olanlar, noterde işlemleri olanlar yarınki durumu merak etmeye başladı.

AREFE GÜNÜ YARIM GÜN TATİL Mİ?

Resmi mevzuatta geçene göre, bayram günlerinden önceki gün, yani arefe gün, kamu kurumlarında yarım gün tatil ilan edilir. Öğleden sonra kamu personelleri tatil yaparlar. Bu nedenle 30 Temmuz 2020 Perşembe günü kamu kurum ve kuruluşlarında yarım gün tatil olacak.

AREFE GÜNÜ BANKALAR VE PTT AÇIK MI?

PTT bir kamu kurumu olarak, bayram öncesi, arefe günü uygulanacak yarım gün tatil kararına dahil. 30 Temmuz 2020 Perşembe günü PTT yarım gün açık olacak. PTT yarın saat 12.00’a kadar hizmet verdikten sonra kapılarını kapatacak.

Bankalar her ne kadar özel kuruluşlar olsa da, kamu kurumları gibi sadece öğleye kadar açık olacaklar. Türkiye Geneli tüm bankalar 30 Temmuz Perşembe günü yarım gün açık olacak. Saat 12.00’dan sonra bankalar kapılarını kapatacaklar.

AREFE GÜNÜ NOTER VE ECZANE AÇIK MI?

Arefe günü noterler yarım gün açık olacak. Eczaneler ise tüm gün hizmet verecek. Gece ise nöbetçi eczaneler hizmet vermeye devam edecekler.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.