AÖF yaz okulu sınavları online mi? Yüz yüze mi olacak?

24 Temmuz 2021 - 20:06

AÖF yaz okulu sınavları online mi? Yüz yüze mi olacak?

AÖF yaz okulu sınavları online mi? Yüz yüze mi olacak?
Son Güncelleme :

22 Temmuz 2021 - 0:01

Açıköğretim Fakültesi geçtiğimiz yıl tümden online sınavlarla geçirdi. Ülkenin açıköğretim ve uzaktan eğitim şansı veren 3 üniversitesi de aynı kararı alarak, pandemi nedeniyle sınavlarını internetten yapma kararı aldı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ne bağlı Açıköğretim Fakültesi, son 1.5 yıldır devam eden online sınav süreçlerinin ardından yaz okulu sınavı ile ilgili kararını verdi. Peki AÖF yaz okulu sınavı online mı yapılacak? Konu ile ilgili son açıklamalar gelmiş durumda.

YÖK geçtiğimiz haftalarda okullara ilk olarak yaz okulunun yüz yüze yapılmasına dair karar göndermişti. Fakat sonradan kararı değiştiren YÖK, yaz okulunun online yapılmasını söylemişti. Bu gelişmeler üzerine AÖF'den yaz okulu kararı bekleyen öğrenciler şimdi AÖF yaz okulu yüz yüze mi? sorusuna yanıt aramaya başladı.

AÖF YAZ OKULU SINAVI NASIL OLACAK?

YÖK'ün kararının ardından AÖF yönetimi, 4 Eylül'de yapılacak sınavların yüz yüze olacağını açıklamıştı. Fakat YÖK sonradan karar değiştirdi ve 'yaz okulu online olsun' dedi. Bunun üzerine kararda bir değişim olması bekleniyor. Fakat şimdilik AÖF'den yaz okulu ile ilgili yeni karar gelmedi.

Loading...

Sınavlara henüz 46 gün var. Önümüzdeki 1-2 hafta içinde AÖF yönetiminden sınavların online bir şekilde yapılması kararının gelmesi bekleniyor.

KARAR DEĞİŞİRSE BU SAYFADAN DUYURACAĞIZ-TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

ÖNÜMÜZDEKİ YIL YÜZ YÜZE OLABİLİR

Öte yandan yaz okulunun bitmesi ile 2021-2022 Öğretim Yılı için de karar bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz Mayıs ayında Üniversitelerin 13 Eylül'de yüz yüze başlayabileceğini söylemişti.

Fakat son günlerde artan vaka sayısı AÖF dahil tüm üniversiteler için endişeleri başlatmış durumda. Yüz yüze eğitim kararı sonradan değişebilir.