27.Dönem POMEM sonuçları belli oldu: Nasıl öğrenilir?

24 Şubat 2021 - 23:54

27.Dönem POMEM sonuçları belli oldu: Nasıl öğrenilir?

27.Dönem POMEM sonuçları belli oldu: Nasıl öğrenilir?
Son Güncelleme :

11 Şubat 2021 - 21:51

Binlerce insanın beklediği kritik günler gelip çattı. Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne polis alımı için Polis Akademisi Başkanlığı bir duyuru yayınladı. Yayınlanan duyuruda POMEM sonuçlarının açıklandığı ve ön sağlık kontrol yerlerinin açıklandığı belirtildi.

"27. Dönem POMEM Giriş Sınavı Ön Sağlık Kontrolüne Katılacak Adayların Sınav Yeri ve Tarihleri Açıklanmıştır" başlıklı duyuru ile sonuçlar duyuruldu."

e-DEVLET'TEN ÖĞRENİLECEK

Adaylar ön sağlık giriş yerlerini e-Devlet üzerinden sorgulayacak. Ön sağlık kontrolüne hak kazanamamış adaylar POMEM başvurusu kabul edilmemiş olanlar, hak kazananlar ise POMEM başvurusu kabul edilmişler olacak.

POMEM ÖN SAĞLIK KONTROLÜ GİRİŞ YERİ İÇİN TIKLA

Konu ile ilgili yapılan duyuruda;

"27. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı ön saglık kontrolüne  katılacak olan adaylar sınav merkezlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü yapılacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların, Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir. " ifadeleri kullanıldı.

Ön sağlıkta istenen evraklar;