2020 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman olacak? KYK burs ve geri ödemeli kredi başvuru tarihleri | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Kasım 2020 - 14:36

2020 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman olacak? KYK burs ve geri ödemeli kredi başvuru tarihleri

2020 KYK burs ve kredi başvurusu ne zaman olacak? KYK burs ve geri ödemeli kredi başvuru tarihleri
Son Güncelleme :

25 Ekim 2020 - 20:28

101 görüntülenme

Kredi ve Yurtlar Kurumu, üniversitelerin örgün eğitim veren 2 veya 4 yıllık bölümlerinde eğitim gören öğrencilere, öğrenim hayatlarında rahat etmeleri için burs veya geri ödemeli öğrenim kredisi imkanı veriyor. Şartları karşılayan öğrencilere burs çıkarken, başvuran öğrencilere öğrenim hayatı bittikten sonra ödemeleri koşulu ile geri ödemeli kredi veriliyor. Bu yıl pandemi nedeniyle KYK burs başvuruları gecikmiş durumda. 2020 KYK burs başvuruları ne zaman? sorusu yanıt arıyor. Geçtiğimiz yıl Ekim ayının sonunda biten başvurular, bu yıl Ekim ayının sonları geldiği halde başlamadı.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

2020 yılında KYK burs ve kredi başvuruları pandemi nedeniyle bir hayli gecikti. Fakat 2020 Kasım ayı içerisinde beklenen başvuruların alınması bekleniyor. Fakat net tarih henüz Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklanmış durumda değil.

BAŞVURU BAŞLADIĞI AN BU SAYFADAN DUYURULACAK-TIKLA-TAKİP ET

KYK YURT BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Pandemi nedeniyle geciken bir diğer başvuru ise yurt başvuruları. KYK yurt başvuruları normal şartlarda Ağustos’ta başlarken, bu yıl Ekim ayının sonunda bile hala başlamadı. Bunun nedeni elbette Covid nedeniyle üniversitelerin uzaktan eğitime geçmiş olması. Üniversitelerin yeniden yüz yüze eğitime geçmesine yakın yurt başvuruları da alınmaya başlayacak. Bu gelişmeler de maksatistihdam.com sitesinde ve sosyal medya hesaplarında duyurulacak.