20 bin öğretmen ataması yapıldı! Öğretmen atama sonuçları sorgulama | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 02:20

20 bin öğretmen ataması yapıldı! Öğretmen atama sonuçları sorgulama

20 bin öğretmen ataması yapıldı! Öğretmen atama sonuçları sorgulama
Son Güncelleme :

08 Şubat 2019 - 13:05

188 görüntülenme

Milli Eğitim Bakanlığı bugün 20 bin öğretmen atamasını yaptı. Atanan öğretmenler görev yerlerinde sözleşmeli olarak işe başlayacaklar. 20 bin öğretmen atama sonuçları öğretmen adayları tarafından merakla bekleniyor.

MEB’in Başöğretmen salonunda yapılan atamaya Bakan Ziya Selçuk da katıldı. Atamalar 60 ila 78 dalda 20 bin öğretmen için yapıldı. Atamalarda en çok Sınıf Öğretmenliği alanında alım yapılırken, en çok kontenjan Şanlıurfa’ya ayrıldı.

Atama sonrası konuşma yapan Ziya Selçuk ise; “Milli Eğitim Bakanlığı olarak sorumluluklarımızın, çocuklarımıza karşı olan mesuliyetimizin sonuna kadar farkındayız. Bütün öğretmenlerimizin yapacağımız çalışmalara verdiği katkılarla, onların omuzlarında bu sistemin yükseleceğinin de farkındayız. Yeni atanan arkadaşlarımızın Milli Eğitim Bakanlığına geldiklerinde, dahil olduklarında, okullarına geldiklerinde başka bir sorumlulukları da var. Sizin artık ‘mezun olduk ve öğretmen olduk’ şeklinde düşünmek yerine ‘asla mezun olmayacağız, sürekli öğreneceğiz, kendimizi geliştireceğiz. Bu sisteme çok daha büyük katkılar sağlayacağız’ şeklinde bir inanç geliştirmeniz bizi çok mutlu eder.” dedi.

ATAMA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Pek çok öğretmen adayı atama sonuçları sonrasında 20 bin öğretmen ataması sonuç ekranı için arama yapıyor. MEB tarafından yapılan atamalar;

ATAMA SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

yukarıda verdiğimiz link üzerinden T.C. kimlik numarası girerek öğrenilebilir.

Maksat İstihdam